انواع کرم پودر و روش استفاده از کرم پودر | بیماری

: شکلای جور واجور کرم پودر و روش به کار گیری کرم پودر

کرم پودر یکی از اصلی ترین مواد آرایشیه که شاید بدون اون آرایش خیلی معنایی نداشته باشه؛ یه زیرسازی خوب می تونه شما رو بسیار قشنگ تر کنه و یه زیرسازی بد نه فقط صورت رو مصنوعی نشون میده بلکه رنگای آرایشی رو هم بدرنگ نشون میده. البته هدف از به کار گیری کرم پودر یا همون زیرسازی آرایش اینه که پوست حالت یکنواخت پیدا کنه .

کرم پودر خوب کدامه
به دنبال کرم پودری باشین که یه درجه از رنگ پوست شما روشن تر باشه و بعد از این تکنیکای آرایشی واسه مخفی کردن نقاط ضعف صورتتون استفاده کنین. این ماده آرایشی مهم ترین وسیله آرایشی در کیف شماس. با به کار گیری یه کرم پودر خوب (کانسیلر) بدون هیچ سختی ای می تونین جوشا و لکه های پوستیتان رو بپوشونین. البته کرم پودر خوب بدون هیچ سختی ای پیدا نمی شه. این ماده آرایشی می تونه سریع صورت شما رو روشن کرده و به پوست شما سرحالی و تازگی خاصی دهد- مخصوصا زمانیکه در چهره شما آثار بی خوابی دیده میشه یه کرم پودر خوب می تونه چهره خسته شما رو به یه صورت سرحال تبدیل کنه.

چیجوری کرم پودر طبیعی به نظر برسه؟
کرم پودر رو با اسفنج یا انگشت روی پوست به آرومی بمالید، تا پوست شما روشن شده و در عین حال طبیعی به نظر برسه. بهتره دهنتون رو هنگام به کار گیری کرم پودر باز نگه دارین تا ناحیه گردن شما در برابر دید باشه و خط مشخص فک شما از بین بره. بعد از تموم شدن آرایش هم یه دستمال کاغذی رو به آرومی روی صورتتون بمالید. این کار باعث می شه مواد آرایشی روی پوست یکنواخت تر شده و در عین حال صورت شما طبیعی تر به نظر برسه.

هنگام خرید کرم پودر به چه مواردی توجه کنین؟
کرم پودری واسه شما مناسبه که وقتی به خط فک پایین مالیده شه، خط آرایشی بین گردن و صورت به وجود نیاد، هنگام خرید واسه تست رنگ کرم پودر باید ۳رنگ نزدیک به رنگ پوستتون رو روی خط فک پایین خود بمالید، بعد در نور طبیعی ببینین که هنوز خط آرایشی دیده می شه یا نه؟ اگه رنگ درست رو انتخاب کرده باشین خطی نباید مونده باشه.

کرم پودرا براساس نوع پوشش

کرم پودرا براساس نوع پوشش تقسیم بندی می شن:
۱- کرمای مرطوب کننده رنگی: که علاوه بر خاصیت مرطوب کنندگی مقداری دانه های رنگی هم دارن که به پوست رنگ می بخشه این کرم واسه پوسته های جوون و صاف مناسبه.

۲- فون مایع که عادی ترین و محبوب ترین شکل کرم پودره: چون به کار گیری اون آسونه و پوشش طبیعی به پوست میده این کرما معمولاٌ واسه پوسته های نرمال و خشک مناسب هستن و آدمایی که پوست چرب دارن باید از نوع بدون چربی (Oil Free) اون استفاده کنن..

۳- کرم پودر: این کرما بسیار مرطوب و غنی هستن مخصوصاً مناسب پوسته های خشک هستن و چون بافت تقریباً سنگین دارن باید شما مطمئن شید که خوب جذب پوست شده واسه این کار از یه اسفنج مرطوب کمک بگیرین.

۴- کرم پودر فشرده یا پنکیک: این کرم قدرت پوشش بیشتری داره معمولاً به شکل پودر فشرده شده و به دو صورت چرب و خشک هست و استفاده اون معمولاً به کمک اسفنجه که روی اون در نظر گرفته شده.

۵- پن استیک: این کرم پودر دارای بافت سنگینه و ب واسه پوشش مشکلات پوستی و سرخی زخم سیار مناسبه. مقداری از اونو روی محل می ذاریم و با یه اسفنج محو می کنیم.

صورتتون رو مرطوب کنین و بذارین کرمتان جذب شه. این موضوع دلیل می شه که کرم پودرتان به طور کامل در سطح پوست بمونه.

کرم پودر رو بزنین و فورا پخش کنین.
با زدن برس در پن کک و پخش کردن اون روی صورت به صورت حرکات گرد هماهنگی کرم پودر رو بسازین. نگران ماتی جلای چهره تون نباشین.

کرم پودر رو با نوک انگشت یا اسفنج آرایشی بمالید تا پوستتون نورانی و طبیعی جلوه کنه.
بعد از تموم شدن کار با یه دستمال ایجاد نمناک روی صورتتون بزنین تا اضافه های پن کیک رو از روی اون برداره و درخشش نیاز به چهره تون داده شه.

هنگام زدن کرم پودر دهنتون رو باز کنین تا قسمت گردن قشنگ آرایش شه و خطی باقی نمونه.
دو رنگ کرم پودر رو همیشه دم دست داشته باشین. یکی واسه زمستون و دیگری واسه تابستون. بیشتر ماه های سال اگه این دو رنگ رو با هم مخلوط کنین هماهنگی بسیار زیبایی به دست میاد.

بعد از تموم شدن آرایش، یه تیکه پارچه رو روی صورتتون بزنین که هم آخرین پوشش رو تکمیل کنین و هم نرمشی به ظاهرتون داده باشین.

طرز زدن کرم پودر حرفه ای

۱-رنگ ایده آل پوستتون رو پیدا کنین
کرم پودر رو روی خط چانه امتحان کنین و در نور روز اونو چک کنین. اگه بدون مالیدن، رنگ پنهون شد، رنگ کرم پودر عالیه.

۲- پوستتون رو آماده کنین
واسه داشتن زمینه مناسب، از تمیز و مرطوب بودن پوستتون مطمئن شین. پنج دقیقه صبر کنین تا مرطوب کننده جذب پوستتون شه.

۳-کرم پودر رو درست روی صورت تون پخش کنین
حرفه ایا پیشنهاد می کنن که اگه پوشش کم می خواین، کرم رو با انگشتان روی پوست پخش کنین. واسه پوشش بیشتر از اسفنج یا پد استفاده کنین.کرم پودر رو همه جای پوست شامل ناحیه چشما محو کنین. از وسط شروع و به دور و بر محو کنین. واسه مراسمای بزرگ و یا عکس گرفتن کرم پودر بیشتری اضافه نکنین.

۴-بعد از کرم پودر از کانسیلر استفاده کنین
قبل از به کار گیری کرم پودر، زیادتر از اندازه نیاز کانسیلر استفاده می کنین. و زمینه کرم پودر مانع چروک شدن کانسیلر می شه. از کانسیلر سبک و یه درجه روشن تر از پوستتون استفاده کنین. کانسیلر خیلی روشن، مصنوعیه. واسه پوشش حلقه های تیره زیر چشم از برس کوچیک و نوک تیز استفاده کنین. اگه عیوب ریز دیگه صورت تون با کرم پودر پوشیده نشدن، می تونین از یه مقدار کانسیلر استفاده کنین.

۵-پودر شفاف کننده
پودرهای جدید شفاف که نور رو مشخص کرده و باعث درخشندگی پوست می شن.

jamejamonline.ir

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *